Velkommen til Aaengveien 19 - en meget tiltalende leilighet beliggende i fantastiske omgivelser i Fagerlia! 
Foto: Harald Wanvik v/interiørfoto
Fra stuen har man direkte utgang til en sørvendt balkong på hele 25 kvm med god plass til ønsket utemøblement og grill.
Her kan man nyte en fantastisk utsikt mot Trondheimsfjorden, Fosenalpene og sentrum.
Stuen har god plass til stor sofagruppe med tilhørende TV-møblement samt spisegruppe.
Boligen er oppvarmet med peisovn i stue og elektrisitet. Peisovnen er ny fra 2022 og i forbindelse med utskifting ble pipe med stålrør renovert.
Boligen er gjennomgående lys og luftig med utstrakte vindusflater som siker rikelig med naturlig dagslys.
Terrassen er overbygd og vil på sommerstid oppleves som en fin forlengelse av stuen. Selger opplyser om solgang på eiendommen fra tidlig morgen til ca. kl. 19:30 på sommerstid.
Leiligheten ligger sentralt og rolig til uten gjennomgangstrafikk, og har skjermet felles hagedel som grenser til bymarka og et hav av turstier.
Stue- og kjøkkenarealet måler til sammen romslige 40,5 kvm.
Leiligheten er gjenstand for betydelig oppussing i 2022, med blant annet lyd- og etterisolering, oppgradering av flater og bad samt ny kjøkkeninnredning.
Kjøkkenet ligger naturlig tilbaketrukket fra stuen og er innredet med nydelig Epoq kjøkkeninnredning fra 2022 med glatte fronter og benkeplate av tre.
Videre er kjøkkenet utstyrt med integrert stekeovn, platetopp, oppvaskmaskin samt kjøleskap med fryser og har rikelig med skap- og benkeplass.
Romslig entré/gang på 6,5 kvm med god plass til oppbevaring av yttertøy og sko.
Videre disponerer leiligheten to boder på til sammen 13 kvm i felles kjeller. Det er mulig søke om å leie parkeringsplass eller garasje. Dette tildeles etter ansiennitet, og ventelister må påregnes.
Delikat baderom på 3,5 kvm med gulvvarme, servantskap med speil og lys, toalett og dusjhjørne med regndusj. Leiligheten kan videre benytte seg av felles vaskekjeller.
Hovedsoverommet er på 10,5 kvm og har god plass til dobbeltseng av ønsket størrelse, nattbord og garderobeskap.
Det ene soverommet er vendt mot den rolige bakhagen, mens det andre soverommet vender mot fjorden og utsikten
Hovedsoverommet har tilgang på en praktisk walk-in garderobe på 4 kvm med gode lagringsmuligheter.
Soverom 2 er på 6 kvm og kan fint benyttes som barnerom eller kontor hvis ønskelig.
Området byr på en fin kombinasjon av bynær beliggenhet og nærhet til grønne omgivelser, perfekt for deg som ønsker en rolig hverdag uten å gi slipp på byens tilbud.
I nærområdet er det kort vei til både barnehager og skoler, noe som gjør beliggenheten svært godt egnet for familier i ulike livsfaser. Her finnes gode lekeplasser, gangveier og naturlige møteplasser som bidrar til et inkluderende nærmiljø.
Daglige gjøremål kan enkelt løses i nærområdet, med dagligvarebutikker, treningssentre som 3T og EasyFit, samt servicetilbud i Ila, Ilsvika og på Byåsen. Det er også kort vei til marka med flotte turstier, skiløyper og badevann.
Trondheim sentrum ligger kun en kort spasertur unna, og det er meget gode kollektivforbindelser med buss og trikk i gangavstand, som gir enkel adkomst til resten av byen. Nærheten til fjorden og byens kystlinje gode muligheter for rekreasjon året rundt.

Aaengveien 19

4 390 000 kr

75 m²

2 soverom

Solgt

Jan Vidar Lysbakken
Presenteres av
Jan Vidar Lysbakken

Fagerlia

Delikat 3-roms i veletablert, skjermet område |Gåavstand til sentrum |Stor terrasse |Fantastisk utsikt |Rikelig bodareal

    Pris

  • Prisantydning

    4 390 000 kr

  • Andel fellesgjeld

    147 558 kr

  • Omkostninger

    19 253 kr

  • Totalpris

    4 556 811 kr

    Areal

  • Bruksareal

    88 m²

  • BRA-I (internt bruksareal)

    75 m²

  • BRA-E (eksternt bruksareal)

    13 m²

  • TBA (terrasse-balkongareal)

    25 m²

    Nøkkelinfo

  • Etasje

    1

  • Byggeår

    1955

  • Soverom

    2 soverom

  • Bad

    1 bad

  • Type

    Andelsleilighet

  • Eierform

    Andel

  • Fasiliteter

    Balkong/Terrasse

  • Fellesutgifter

    6 189 kr

Kort om eiendommen

Velkommen til Aaengveien 19 - en meget tiltalende leilighet beliggende i fantastiske omgivelser på Møllehaugen/Fagerlia! Leiligheten ligger sentralt og rolig til uten gjennomgangstrafikk, og har skjermet felles hagedel som grenser til bymarka og et hav av turstier. Verdt å merke seg:
  • Betydelig renovert med bla. lyd- og etterisolering, oppgradering av flater og bad samt ny kjøkkeninnredning
  • Åpen stue- og kjøkkenløsning med gode møbleringsmuligheter
  • Veranda på 25 kvm med nydelig utsikt mot fjorden og byen
  • To romslige soverom
  • Delikat baderom med gulvvarme
  • To boder på til sammen 13 kvm samt felles sykkelbod. Bod/garderobe i leiligheten på 4 kvm
  • Gode kollektivmuligheter, kun ca 10 min med buss inn til sentrum
  • Kort vei til bla. Ilsvika og Theisendammen
  • Område